Luria Nova/Laws: Difference between revisions
m (→Bills) |
mNo edit summary |
||
Line 19: | Line 19: | ||
=Passed= | =Passed= | ||
{|class="wikitable sortable mw-collapsible" style="border-collapse: separate; border-spacing: 0; box-shadow: 0 0 0 3px grey; border-radius: 13px; text-align:center; overflow:hidden;"> | |||
|- | |||
| Name || Description || Date | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
|} | |||
=Failed= | =Failed= | ||
{|class="wikitable sortable mw-collapsible" style="border-collapse: separate; border-spacing: 0; box-shadow: 0 0 0 3px grey; border-radius: 13px; text-align:center; overflow:hidden;"> | |||
|- | |||
| Name || Description || Date | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
|} | |||
=Vetoed= | =Vetoed= | ||
{|class="wikitable sortable mw-collapsible" style="border-collapse: separate; border-spacing: 0; box-shadow: 0 0 0 3px grey; border-radius: 13px; text-align:center; overflow:hidden;"> | |||
|- | |||
| Name || Description || Date | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
| || || | |||
|- | |||
|} | |||
=Approved/Active Laws= |
Revision as of 05:13, 6 May 2023
Pending Bills
Passed